Targi Hispack 2024

Targi Hispack 2024: Większa skala i skupienie na zrównoważonych rozwiązaniach opakowaniowych

Hispack 2024 skoncentruje się na zrównoważonych opakowaniach, które przyczynią się do lepszej przyszłości. W dniach 7–10 maja największe w Hiszpanii targi opakowań zgromadzą ponad 800 wystawców z 28 krajów i 1250 marek w obiekcie Gran Via w Fira de Barcelona, ​​prezentując najnowsze innowacje w zakresie materiałów, opakowań, pojemników, etykiet, opakowań i przetwarzania oraz technologie i maszyny logistyczne dostosowane do nowych ram regulacyjnych gospodarki o obiegu zamkniętym.

Organizowane przez Fira de Barcelona we współpracy ze stowarzyszeniem Graphispack targi Hispack odnotowują w tym roku wzrost o 18% pod względem liczby firm i 12% powierzchni wystawienniczej, co odzwierciedla dynamikę branży opakowań, której roczny obrót przekracza w tym roku ponad 40 400 milionów euro według raportu MarketAAD z tego wydarzenia.

Hispack zajmie powierzchnię 36 000 m2 netto w halach 2 i 3, a wiodący producenci i dystrybutorzy zaprezentują technologie, materiały i rozwiązania w zakresie opakowań, których podstawą jest zrównoważony rozwój. Zaprezentowany zostanie także cykl życia opakowania i jego powiązania z innymi procesami produkcyjnymi i łańcuchem dostaw. W tym roku wzrosła także liczba wystawców międzynarodowych, z czego prawie jedna trzecia pochodzi spoza Hiszpanii. Najwięcej firm sprowadza z Turcji, a za nią plasują się Włochy, Chiny, Niemcy, Francja, Holandia, Portugalia i Wielka Brytania.

60% oferty handlowej Hispack obejmuje urządzenia i maszyny do pakowania, butelkowania, etykietowania, kodowania, identyfikowalności, przetwarzania, automatyzacji, robotyki i logistyki. Pozostałe 40% wystawców koncentruje się na materiałach, POS i specyficznych elementach opakowań dla różnych sektorów przemysłu i konsumentów, a także dystrybucji, e-commerce i handlu detalicznego.

Prezes komitetu organizacyjnego Hispack, Jordi Bernabeu, podkreśla rosnące w tym roku zainteresowanie wydarzeniem jako wizytówką trendów i rozwiązań w obliczu konieczności dostosowania opakowań do nowych ram regulacyjnych: „ producenci i marki, głównie z branży spożywczej, między innymi sektor kosmetyczny i farmaceutyczny coraz bardziej domaga się zrównoważonych rozwiązań w zakresie opakowań w odpowiedzi na większą świadomość i zaangażowanie w ochronę środowiska, a także aby osiągnąć cel wyznaczony w przepisach, zgodnie z którym wszystkie opakowania do 2030 r. będą nadawać się do recyklingu lub ponownego użycia”.

Trendy na wystawie

Zrównoważone opakowania dążą do minimalizacji wpływu na środowisko poprzez ekoprojektowanie skupiające się na redukcji materiałów, recyklingu i ponownym użyciu, a także poprzez analizę cyklu życia opakowania od produkcji do utylizacji. Ponadto dzięki większemu wykorzystaniu materiałów pochodzących z recyklingu lub biodegradowalnych, wprowadzeniu inteligentnych opakowań poprawiających wydajność łańcucha dostaw, identyfikowalność i doświadczenia konsumentów, a także zmianie procesów produkcyjnych mającej na celu zmniejszenie śladu węglowego. W tym sensie automatyzacja, robotyka i sztuczna inteligencja wspólnie napędzają cyfrową transformację i zrównoważony rozwój opakowań.

Wszystko to będzie widoczne zarówno na powierzchni wystawienniczej Hispack, jak i podczas ponad 80 działań informacyjnych i networkingowych, w których weźmie udział ponad 150 prelegentów. Przestrzeń „Hispack Unboxing” wyróżnia się programem konferencji, okrągłych stołów i prezentacji, podczas których przedstawiciele firm z branży spożywczej, kosmetycznej, farmaceutycznej, tekstylnej i budowlanej przedstawią swoje doświadczenia w zakresie zrównoważonych opakowań wraz z organizacjami, centrami technologicznymi, klastry oraz dostawcy technologii i materiałów. Wśród prelegentów znajdują się menedżerowie ds. opakowań i zrównoważonego rozwoju takich marek jak Almirall, Calidad Pascual, García Carrión, El Corte Inglés, Nauterra i Shiseido.

Dyrektor Hispack, Xavier Pascual, podkreśla wartość wiedzy dzielonej na targach: „ gromadzimy dostawców i klientów, aby wyjaśnić osiągnięcia i doświadczenia, które pomagają innym firmom poprawić zrównoważony rozwój ich opakowań. ”

Nowe inicjatywy

Ponadto Hispack inauguruje także „Dzień Inżyniera”, inicjatywę Enginyers Industrials de Catalunya (EIC) skierowaną do profesjonalistów o profilach technicznych i inżynieryjnych zaangażowanych w procesy produkcyjne, badania i rozwój, operacje i łańcuch dostaw, podczas której odbywają się rozmowy na temat automatyzacji i robotyki stosowane w intralogistyce i innych działaniach sieciowych.

Nowością jest także dziesięć tras tematycznych wokół wystawy, których celem jest odkrywanie kreatywnych i innowacyjnych materiałów i opakowań, tworzenie opakowań o obiegu zamkniętym, najnowsze intralogistyki, zrównoważone technologie opakowań lub opakowania z tworzyw sztucznych, przemysł 4.0 w sektorze opakowań i inteligentne opakowania.

Równolegle, pod tytułem „Najlepszy w swojej klasie”, Hispack wyróżni trzy międzynarodowe sukcesy, których głównym bohaterem jest zrównoważony rozwój opakowań. Duńskie miasto Aarhus stworzyło miejski obiegowy system zbiórki, mycia i ponownego wykorzystania opakowań po napojach i żywności na wynos. Japońska firma Kao Corporation, posiadająca innowacyjny system recyklingu plastikowych pojemników uzupełniających i produkcji nowych pojemników. Oraz projekt AMITA Corporation dotyczący wykorzystania technologii blockchain do śledzenia recyklingu plastikowych nakrętek do butelek.

W tym duchu Hispack będzie promował Japonię jako rynek o wysokim potencjale we współpracy z Japan Packaging Institute, prezentując trendy i doświadczenia zrealizowane w Japonii, a także umożliwiając kontakty biznesowe lub współpracę z japońską delegacją obecną na targach.

Program uzupełniają inne wydarzenia gościnne organizowane przez takie podmioty jak Hiszpańskie Stowarzyszenie Profesjonalistów ds. Zakupów, Kontraktów i Zakupów (AERCE), Hiszpańskie Centrum Tworzyw Sztucznych (CEP) oraz Amec, Klaster Beauty i Klaster Opakowań, Hiszpańskie Centrum Logistyczne ( CEL) i Stowarzyszenie Graphispack.

Możliwości eksportowe

Z drugiej strony Hispack przyczyni się do międzynarodowej prezentacji hiszpańskiej technologii opakowań i rozwiązań promujących eksport. W ramach programu „Hosted Buyers” wystawa zaprosiła stu profesjonalistów realizujących konkretne projekty i dysponujących możliwościami importowymi, głównie z Tunezji, Maroka, Polski i Meksyku, które są rynkami docelowymi dla hiszpańskich firm opakowaniowych ze względu na ich potencjał wzrostu. Szacuje się, że w ciągu czterech dni zaplanowanych zostanie z tymi nabywcami ponad 800 spotkań i prezentacji.

Ponadto wszyscy zagraniczni goście otrzymają dostosowane do potrzeb porady i zajęcia w Międzynarodowym Centrum Biznesowym Hispack, gdzie poprzez prezentacje odkryją historie sukcesu kilkunastu hiszpańskich dostawców technologii pakowania. Odbędzie się także Spotkanie Brokerskie, podczas którego odbędą się krótkie rozmowy biznesowe mające na celu znalezienie dostawców lub współpracowników.

Na koniec Hispack będzie gospodarzem wręczenia nagród Liderpack 2023 Awards, najważniejszych nagród w dziedzinie opakowań i reklamy w punktach sprzedaży (POS) w Hiszpanii. 45 zwycięzców zostanie zaprezentowanych na wystawie. Odbędzie się także Packaging Party, na którym odbędzie się ceremonia uhonorowania około trzydziestu firm, organizacji i osób prywatnych za ich osiągnięcia w branży opakowań.

Oczekuje się, że Hispack 2024 przyciągnie ponad 27 000 gości, z czego 10% z zagranicy.

Dodatkowe informacje:

 • Data: 7-10 maja 2024 r.
 • Miejsce: Fira de Barcelona, ​​Barcelona, ​​Hiszpania
 • Strona internetowa: https://www.hispack.com

Źródła:

Hispack 2024

Kontraktacja.pl – Twoja brama do świata produkcji kontraktowej!

Kontraktacja.pl to dynamiczna giełda kooperacyjna, która efektywnie łączy zleceniodawców z producentami kontraktowymi oraz innymi firmami oferującymi usługi na zlecenie. Jesteśmy mostem między pomysłami a ich realizacją, umożliwiając firmom wejście na rynek z własnymi produktami bez konieczności inwestowania w linie produkcyjne.

Szukasz sprawdzonego partnera do realizacji swoich pomysłów na produkty? Chcesz wejść na rynek z własną marką bez konieczności inwestowania w produkcję? Kontraktacja.pl to giełda kooperacyjna, która łączy firmy poszukujące usług produkcyjnych z najlepszymi producentami z Polski i zagranicy oferującymi szeroki zakres usług kontraktowych:

 • Produkcja kontraktowa: Kosmetyków, suplementów, leków OTC, produktów FMCG, żywności, słodyczy, żywności funkcjonalnej, napojów, produktów zoologicznych, produktów ekologicznych i wegańskich, a także innych wyrobów dostosowanych do Twoich potrzeb.
 • Private label i white label: Stwórz własną markę z produktami wytwarzanymi przez renomowanych producentów.
 • Produkcja na zlecenie: Zrealizuj swoje zamówienie produkcyjne bez względu na jego wielkość.
 • Pakowanie na zlecenie: Zapytaj o profesjonalne pakowanie Twoich produktów zgodnie z Twoimi wymaganiami.
 • Import/eksport na zlecenie: Skorzystaj z doświadczenia i kontaktów specjalistów, aby sprowadzić produkty z zagranicy lub sprzedać produkty za granicą.
 • Inne usługi kontraktowe: Znajdź szereg innych usług kontraktowych, takich jak projektowanie, badania i rozwój, logistyka i magazynowanie.

Dlaczego warto skorzystać z Kontraktacja.pl?

 • Oszczędzasz czas i pieniądze: Unikasz żmudnego przeglądania ofert i negocjacji z wieloma producentami.
 • Znajdujesz idealnego partnera: Nasza platforma pozwala na porównanie ofert różnych producentów i wybór tego, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.
 • Zyskujesz dostęp do najnowszych technologii i wiedzy: Współpracujemy z doświadczonymi producentami, którzy oferują najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne i wiedzę ekspercką w swojej dziedzinie.
 • Masz pewność jakości: Współpracujący z nami producenci są zobowiązani do przestrzegania wysokich standardów jakości.

Dołącz do Kontraktacja.pl już dziś i otwórz drzwi do świata możliwości w produkcji kontraktowej!

Wspólnie budujmy sukces! Nie czekaj – skontaktuj się z nami już dziś: kontakt@kontraktacja.pl


Zapraszamy do współpracy!

Jesteś producentem kontraktowym i szukasz zleceniodawców?

Dołącz do Kontraktacja.pl i zyskaj dostęp do szerokiej bazy firm poszukujących usług produkcyjnych. Napisz do nas i zaprezentuj swoje możliwości na naszej stronie, aby zdobyć nowe zlecenia i rozwinąć swój biznes.

Szukasz producenta kontraktowego, private label, white label, produkcji na zlecenie, pakowania na zlecenie, importu na zlecenie lub innych usług kontraktowych?

Skorzystaj z naszej bazy producentów i znajdź idealnego partnera do realizacji swoich pomysłów na produkty. Skontaktuj się z nami, a my pomożemy Ci wybrać producenta, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania.

Kontakt:

Wspólnie budujmy sukces! Nie czekaj – skontaktuj się z nami już dziś: kontakt@kontraktacja.pl


Kontraktacja.pl Giełda rolna i ogrodnicza online